Garanti Bankası daha iyi hizmet alabilmesi için geliştirdiği bu ortam sayesinde artık kredi sicilini veya kredi puanını öğrenmekte mümkündür. Garanti Bankası internet şubesi aracılığı ile kredi puanı öğrenme işlemi gerçekleştirmek isteyenler ilk olarak internet bankacılığına giriş yapmaları gerekmektedir.

Garanti Bankası internet bankacılığında bulunan raporlar kısmında yer alan KKB raporları biriminin kullanılması ile birlikte kredi puanı ve kredi risk raporu öğrenilebilmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan araştırmanın neticesine göre sadece 6 aylık bir süreyi kapsayacak şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bölümde yer alan bilgiler ışığında kullanılmış olan kredi ve kredi kartı ödemeleri görüntülenirken, aynı zamanda bankalara ne kadar borçlu olunduğu da görülebilmektedir.

Yine banka müşterisinin isteğe bağlı olarak kredili mevduat hesabı, kredi puanı ve kredi kartı toplam limit bilgilerinin de yansıtıldığını görmekteyiz. Böylece Garanti Bankası internet şubesi ile kredi puanı öğrenme işlemini gerçekleştirerek bankaların sizin hakkında olumlu ya da olumsuz bir sicile sahip olduğunu önceden görebilmenize imkan sağlar.

Kredi puanınızı sorgulayarak ticari itibarınızın bankalar nezdinde ne durumda olduğunu görebilirsiniz. Garanti Bankası İnternet şubesinden girebileceğiniz raporlar biriminden de kredi puanınızı dilediğiniz kişi ve kurumla paylaşarak ödeme performansınız konusunda kendinizi daha iyi ifade edebilir ve uzun ya da kısa vadeli borçlanmaya dair işlemlerde çok daha kolay hareket edebilirsiniz.

Kredi sicil bilgilerinizi kontrol ederek olası ödeme olumsuzluklarınızı düzene sokma konusunda adım atabilir ve sicil bilgilerinizi iyileştirebilirsiniz.